Retinol – młodość ukryta w witaminie A

mar 19, 2018 by

Retinol – młodość ukryta w witaminie A

Retinol jest pierwotną formą witaminy A, cenioną przez wielu producentów. Dlaczego kosmetyki z tym składnikiem są tak wyjątkowe? Z jakiego powodu warto zdecydować się właśnie na ich kupno, skoro na sklepowych półkach dostrzec można ogromny wybór produktów z innymi witaminami?

 Zastosowanie retinolu

Siłą retinolu jest przede wszystkim jego skuteczność, bezpieczeństwo oraz szeroki wachlarz zastosowań. Ta forma witaminy A pełni w organizmie wiele właściwości, przez które stosowana jest m.in. w leczeniu chorób skóry tj. łuszczyca, czy też trądzik. Poza tym, reguluje ona sebum i usuwa zmiany skórne.

 Wygładzone zmarszczki

Najpowszechniejszą cechą retinolu jest jednak fakt, że stanowi on składnik wysoce odmładzający. Na początku stosowania kosmetyków z tym komponentem, poprawia się zewnętrzna warstwa naskórka. Już po kilku tygodniach dostrzec można pozytywne zmiany w postaci odmłodzonej i pełnej witalności skóry.

Produkty z retinolem: Retinol

Sprawcą tych rezultatów jest retinol, dzięki któremu zniszczona warstwa naskórka zostaje zminimalizowana. To jednak nie koniec działania tej witaminy. W późniejszym okresie wpływa ona również na głębsze warstwy skóry. W efekcie, staje się ona jędrniejsza, bardziej elastyczna, a drobne zmarszczki znikają z twarzy.

 Zachowaj równowagę

Retinol potrafi przynieść naprawdę rewelacyjne rezultaty. Niestety, przez promieniowanie UV, ilość witaminy A w naszym organizmie znacznie się zmniejsza. Właśnie dlatego powinno się uzupełniać jej niedobory. Można to robić poprzez zbilansowaną dietę, czyli spożywanie sałaty, szpinaku, marchwi, czy też brzoskwini, które stanowią źródło witaminy A. Warto postawić także na preparaty z retinolem w postaci maści, kremów i balsamów.

Należy dodać, że tak jak we wszystkim, tutaj również trzeba zachować umiar. Podanie zbyt dużej dawki witaminy A, wywołać może niepożądane skutki tj. bóle głowy, czy też uczucie nadmiernego zmęczenia. 

 Przy zachowaniu równowagi i trzymaniu się zaleceń producentów, zastosowanie retinolu daje rewelacyjne efekty w postaci wygładzonej, zregenerowanej i pełnej blasku skóry bez podrażnień.