Kwas ferulowy – działanie na skórę

wrz 7, 2018 by

Kwas ferulowy – działanie na skórę

Wolne rodniki to atomy o niesparowanych elektronach, które szukają dla siebie pary w najbliższym otoczeniu. Dlaczego o nich wspominam? Mają one duży wpływ na nasze zdrowie i wygląd. Grasując w komórkach ciała, niszczą ich strukturę. Wolne rodniki powodują starzenie się skóry. Ale to nie wszystko! Ich działanie może prowadzić także do wielu chorób takich jak chociażby miażdżyca, czy łuszczyca.

Wolne rodniki – kiedy jest ich więcej?

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że na ilość wolnych rodników wpływa zarówno Twoje otoczenie, jak i styl życia. Namnażają się wówczas, gdy wdychasz zanieczyszczone powietrze lub nie ochraniasz skóry przed promieniowaniem UV. Nie pomaga Ci także palenie papierosów, spożywanie alkoholu, czy też notoryczny stres.

O kosmetykach z kwasem ferulowym na: www.sklepestetyka.pl/Wolne_rodniki,_czyli_Panie_i_Panowie,_przedstawiamy_kwas.html

Antyoksydanty sposobem na wolne rodniki

Czy można zatem ograniczyć szkodliwe działanie wolnych rodników? Oprócz zdrowego stylu życia, z pomocą przychodzi najlepsza agencja ochrony w postaci antyutleniaczy. Należy jednak pamiętać, że nawet doskonałym ochroniarzom przyda się wsparcie. Tak jest też w tym przypadku. Mimo, że organizm sam jest w stanie produkować przeciwciała, powinnaś dostarczać je także wraz z żywnością. Źródłem antyoksydantów są m.in. owoce. Podczas zakupów sięgnij ze sklepowej półki po grejpfruty, śliwki, truskawki, czy też porzeczki. Dzięki nim zminimalizujesz udział wolnych rodników od wewnątrz.

Ochrona antyoksydacyjna od zewnątrz

To jednak nie koniec dobrodziejstw, które możesz zrobić dla swojej skóry. Oprócz odpowiedniej diety, zadbaj także o zewnętrzną antyoksydację. Czas, abyś poznała substancję, która może okazać się Twoim sprzymierzeńcem. Oto kwas ferulowy, czyli antyoksydant, który:

  • chroni przed fotostarzeniem, 
  • ujędrnia cerę,
  • spłyca zmarszczki,
  • ujednolica koloryt skóry,
  • przywraca skórze blask i promienny wygląd. 

Jak widzisz kwas ferulowy jest skutecznym pomocnikiem w walce z wolnymi rodnikami. Postaw więc na kosmetyki z tym składnikiem i przywróć skórze równowagę oraz zdrowy, świeży wygląd.