Trądzik różowaty – pielęgnacja twarzy

sie 9, 2018 by

Trądzik różowaty – pielęgnacja twarzy

Nieestetyczne czerwone plamki, krostki i tzw. pajączki to główne cechy, które charakteryzują trądzik różowaty. Nie można wyróżnić jednej konkretnej przyczyny tego schorzenia, dlatego też jego leczenie nie należy do najłatwiejszych zadań.

Trądzik różowaty – przyczyny powstawania

Powodem trądziku różowatego może być podłoże genetyczne. Istnieje jednak wiele czynników, które zwiększają ryzyko jego wystąpienia. Są nimi m.in. alergia, nieprawidłowa dieta, zaburzenia hormonalne oraz wybór nieodpowiednich kosmetyków, które podrażniają skórę.

Skóra z trądzikiem różowatym – czego unikać?
Mimo, iż nie da się całkowicie wyleczyć trądziku różowatego, warto z nim walczyć. Konsultacja z dermatologiem oraz systematyczna pielęgnacja skóry mogą znacznie poprawić jej stan. Nie trać głowy i wprowadź w życie zdrowe nawyki. Zrezygnuj z palenia papierosów oraz spożywania alkoholu i pikantnych potraw. Podczas pielęgnacji pamiętaj natomiast, że Twoja skóra jest bardzo wrażliwa i podatna na podrażnienia. W związku z tym używaj delikatnych kosmetyków. Unikaj natomiast toników na bazie alkoholu i tych preparatów, w których znajdują się substancje zapachowe i barwniki.

Więcej o tym jak dbać o skórę z trądzikiem różowatym na: Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

Trądzik różowaty to zapalna choroba skóry, która powoduje dyskomfort nie tylko ze względów estetycznych, ale także przez świąd i pieczenie, które często towarzyszą temu schorzeniu. Nie zapominaj jednak o tym, że zdrowe nawyki oraz odpowiedni wybór preparatów nawilżających, łagodzących i przeciwzapalnych w znacznym stopniu mogą poprawić kondycję Twojej skóry. Jak mówi słynne przysłowie „Każdy jest kowalem swojego losu”, dlatego porzuć bezczynność i zawalcz o swoją cerę.