Sposoby na zmarznięte stopy

gru 18, 2018 by

Sposoby na zmarznięte stopy

Chociaż do rozpoczęcia kalendarzowej zimy zostało jeszcze kilka dni, na zewnątrz panują już ujemne temperatury oraz śniegowe krajobrazy. Mimo tego, że mają one swój urok, niestety wiążą się także z marznącym ciałem, a szczególnie stopami.

Każdy z nas miał do czynienia z nieprzyjemnym szczypaniem stóp w trakcie długich zimowych spacerów, czy też oczekiwania na nadjeżdżający autobus. Co zrobić, jeżeli nie pomagają nawet grube podeszwy i ciepłe skarpety? W jaki sposób rozgrzać zmarznięte stopy?

Masaż stóp

Pierwszym sposobem, który może pomóc w tej sytuacji jest masaż stóp. Dzięki niemu pobudzisz krążenie krwi. Możesz wykonywać go w potrzebie- czyli wtedy, gdy stopy są już zimne oraz profilaktycznie, np. przed snem.

Kąpiel z olejkiem rozgrzewającym
Oprócz niego postaw na ciepłą kąpiel. Dolej do niej kilka kropelek olejku rozgrzewającego, aby ogrzać stopy i przy okazji zapewnić sobie wymarzony relaks.
Poza tym, ulgę przyniosą Ci również termofory, koce, kapcie, maści i herbaty rozgrzewające.

 

Jak ogrzać zmarznięte stopy

 

Przyczyny zimnych stóp

Należy zdawać sobie sprawę, że niskie temperatury nie są jedyną przyczyną zaburzeń w krążeniu krwi. Wśród innych najczęstszych powodów zimnych stóp wymienia się siedzący tryb życia, palenie tytoniu oraz stres i uczucie niepokoju.

Nie trzeba się zbytnio martwić, jeżeli problem pojawia się wyłącznie od czasu do czasu. Wówczas wymienione w artykule domowe sposoby zazwyczaj okazują się wystarczająco pomocne. Jeżeli jednak żaden z nich nie poprawi krążenia Twoich stóp, które stało się przewlekłą dolegliwością, skonsultuj się z lekarzem.

Related Posts

Share This