Environ (Scar Science oraz Roll-cit) na blizny

wrz 15, 2010 by

Żyjemy w świecie w którym młody, atrakcyjny wygląd ma duże znaczenie. Jednym z atrybutów jest nienaganna, piękna skóra. Blizny stanowią nie tylko problem zdrowotny, ale również estetyczny, mogą bowiem powodować kompleksy a nawet depresję.

environ na blizny

Powstają w procesie gojenia, jest to tkanka łączna, która zastępuje tkankę uszkodzoną przez uraz lub chorobę. Wyróżnia się kilka typów blizn: blizny przerostowe, keloidy itd.

Jest wiele sposobów usuwania blizn. Końcowy efekt leczenia zależy od czynników takich jak rodzaj blizny, jej rozmiar, głębokość, część ciała, na której powstała oraz okres, jaki dzieli jej zaistnienie od rozpoczęcia leczenia. Przez rok, kiedy blizna dojrzewa, można najskuteczniej wpływać na jej przyszły wygląd.

Obecnie dostępne są nowoczesne preparaty farmaceutyczne konkurujące z technikami zabiegowymi i uzupełniające możliwości terapii niektórych typów blizn.

Na świeże blizny firma Environ poleca kurację domową z wykorzystaniem kosmeceutyków zawierających dawki witaminy A i C (Olejek Essentia Forte, Retionl 3) oraz specjalistycznego żelu na blizny Scar Science.  Dzięki aktywnym formą witamin ubytki skórne ulegają wypełnieniu, keloidy stają się mniej widoczne. Naskórek ulega pogrubieniu i w efekcie dochodzi do regeneracji blizn.

Współczesna moda, rozbudza marzenia o idealnej skórze, dlatego firma Environ proponuje bardzo efektywną  metodę redukcji blizn i zmarszczek – Roll-cit kosmetyczny. Urządzenie do mikronakłuwania  stymuluje do wzmożonej produkcji własnego kolagenu wypełniającego ubytki w skórze. Usunięcie a nawet zmniejszenie blizny pozwala pozbyć się uczucia dyskomfortu wywołanego ich posiadaniem.

Related Posts

Share This