Olejowanie skóry

Paź 1, 2018 by

Olejowanie skóry

W ostatnim czasie można dostrzec, iż naturalność ponownie wkrada się w łaski wielu osób. Co tak właściwie oznacza to pojęcie? Przywołując słownikową definicję, naturalny to inaczej właściwy naturze i zgodny z jej prawami. Trend ten zauważa się przede wszystkim w kosmetyce. Wśród makijażystów króluje tzw. make up no make up. Jeżeli chodzi natomiast o pielęgnację skóry, coraz częściej wybieramy kosmetyki naturalne.

Główny cel olejowania skóry

Nic więc dziwnego, że olejowanie skóry posiada dużą rzeszę fanów. Jaki jest jego cel? Główne zadanie to oczyszczenie skóry z zanieczyszczeń, które nagromadziły się na niej przez cały dzień. Mieszanka olejów rozpuszcza kurz, brud, resztki makijażu oraz nadmiar sebum.

Olejowanie skóry – jak je wykonać?

Oleje należy rozetrzeć w dłoniach i aplikować na skórę, wykonując jednocześnie delikatny makijaż. Następną czynnością jest zmoczenie ręcznika w ciepłej wodzie i nałożenie go na twarz. Po chwili należy wypłukać ręcznik i usunąć nadmiar oleju. Warto powtórzyć tę czynność 2 lub 3 razy. Na koniec należy zmoczyć ręcznik w zimnej wodzie i nałożyć go na twarz. Dzięki temu zamkniesz pory skórne.

Pamiętaj jednak, że każdy typ cery wymaga indywidualnej pielęgnacji. W związku z tym, nie możesz wybrać olejów, które przypadkiem wpadną Ci w ręce. Jako przykład posłużyć może olej z orzechów laskowych zalecany dla skóry naczyniowej, czy też olej migdałowy dedykowany skórze suchej.

Więcej na temat olejowania skóry na: www.sklepestetyka.pl/Metoda_OCM_czyli_olejowanie_skory.html

Rezultaty po olejowaniu

Jakich korzyści możesz spodziewać się po olejowym oczyszczaniu? Przede wszystkim pozwoli ono intensywnie nawilżyć skórę od wewnątrz. Ponadto stanie się ona bardziej miękka, gładka, a jej koloryt poprawi się.

Musisz jednak zdawać sobie sprawę, że efekty nie pojawią się z dnia na dzień. Mało tego! Na początku kuracji kondycja Twojej skóry może się nawet pogorszyć, co jest naturalnym zjawiskiem podczas pobudzania wewnętrznego oczyszczania. Nie należy się jednak tym martwić i w dalszym ciągu systematycznie oczyszczać skórę, której stan po pewnym czasie znacznie się poprawi.