Sesderma – Szampon glikolowy

lut 16, 2019 by

Sesderma – Szampon glikolowy

Wiele osób boryka się z problemem szybko przetłuszczających się włosów. Potrafią być prawdziwą udręką, jeżeli nie zachowują świeżości przez cały dzień. Kosmyki stają się wówczas płaskie, oklapnięte i pozbawione objętości. Ponadto nieestetycznie się błyszczą i sklejają w tzw. strąki.

Przyczyny przetłuszczających się włosów

Przyczyną nadmiernego przetłuszczania jest zwiększona aktywność gruczołów łojowych, na którą wpływają geny lub hormony. Ponadto mogą powodować je także czynniki takie jak: nieprawidłowe odżywianie, niedobór witamin, choroby tarczycy, stres, czy też stosowanie silnych detergentów.

Czego unikać?

Niezbędnym krokiem, aby pozbyć się tego uporczywego problemu jest odpowiednia pielęgnacja włosów i skóry głowy. Często zdarza się tak, że osoby z przetłuszczającymi się włosami myją je silnie oczyszczającymi szamponami. Sprawia to, że włosy przesuszają się, przez co skóra wydziela jeszcze więcej łoju.

Szampon glikolowy – korzyści stosowania

Dziś kilka słów na temat szamponu glikolowego od Sesdermy, który dedykowany jest włosom przetłuszczającym się i z łupieżem. Produkt nie tylko reguluje łojotok skóry i usuwa łupież, ale dodatkowo koi podrażnienia, łagodzi uczucie świądu oraz zmniejsza łuszczenie się skóry głowy.

 

 Sesderma - Seskavel Glicolic Shampoo - Szampon Glikolowy

 

W jego formule znajduje się m.in. łagodzący pantenol oraz ekstrakt z owsa poprawiający strukturę włosa. Jednak główną rolę odgrywa kwas glikolowy, który pozytywnie wpływa na pracę gruczołów łojowych i usuwa nadmiar sebum. W efekcie włosy stają się oczyszczone i odświeżone. Systematyczne stosowanie preparatu sprawi, że pożegnasz się z łojotokiem, świądem i łupieżem.

Pamiętaj o właściwej diecie!

Oprócz prawidłowej pielęgnacji włosów na zewnątrz, warto zadbać o ich kondycję także od wewnątrz. Właściwa dieta może pomóc w walce z nadmiernym wydzielaniem łoju. Aby pozbyć się przetłuszczających się włosów powinna zawierać dużo witamin, białka oraz soli mineralnych. Ograniczyć należy z kolei używki oraz spożywanie ostrych przypraw i cukrów prostych.

Nie trzeba godzić się na błyszczące, szybko przetłuszczające się włosy. Odpowiednie kosmetyki w połączeniu z systematycznością i zdrową dietą mogą poprawić ich kondycję i wygląd.

Related Posts

Share This