Beaute Pacifique – Sculpturing Body Gel – Żel antycellulitowy

mar 23, 2019 by

Beaute Pacifique – Sculpturing Body Gel – Żel antycellulitowy

Cellulit jest defektem, który spędza sen z powiek wielu kobietom. Objawia się on w postaci zgrubień, bruzd i nierówności na skórze. Obserwując go pod lupą możemy dostrzec podobieństwo do skórki pomarańczowej, dlatego cellulit bardzo często przyjmuje to miano Każdego roku z tym problemem boryka się coraz więcej pań. Aktualnie dotyczy on ok. 80 % kobiet.

Przyczyny cellulitu

Powodów powstawania cellulitu jest naprawdę wiele. Najczęściej zalicza się do nich m.in. niezdrowe odżywianie, noszenie zbyt ciasnych ubrań, siedzący tryb życia oraz używki takie jak alkohol, kawa, czy tytoń. Warto jednak zaznaczyć, że cellulit może być także niechcianym prezentem odziedziczonym w genach i nie zawsze wiąże się on z otyłością.

W jaki sposób powstają zgrubienia?

Winowajcą jest nieprawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego. W efekcie produkty, które powinny zostać wydalone z organizmu, odkładają się w komórkach tłuszczowych. Te znacznie się powiększają, tworząc na skórze nieestetyczne zgrubienia.

Jak pozbyć się cellulitu?

Aby skutecznie walczyć z cellulitem, warto rozpocząć od wprowadzenia w życie prawidłowej diety – czyli takiej, która zagwarantuje nam właściwą przemianę materii. W codziennym jadłospisie powinny znaleźć się produkty bogate w witaminy, mikroelementy i błonnik. Do tego grona zalicza się m.in. warzywa, owoce, kasze, chude ryby, ciemne pieczywo,czy też białe sery. Unikać należy z kolei soli, cukru oraz używek tj. alkohol, kawa, papierosy.

Oprócz prawidłowej diety, warto także wprowadzić w życie więcej aktywności fizycznej. Właśnie rozpoczęła się wiosna, co oznacza, że pogoda coraz bardziej zachęca do spędzania czasu na świeżym powietrzu. Warto wyjąć z garażu rower i ruszyć na przejażdżkę lub po prostu zacząć spacerować. Osoby, którym trudno jest znaleźć chwilę wolną mogą wybrać kilkuminutową, poranną gimnastykę, która także przyspieszy przemianę materii w organizmie.

Beaute Pacifique -Sculpturing Body Gel - Żel antycellulitowy

Beaute Pacifique – Sculpturing Body Gel – Żel antycellulitowy

Podejmując walkę z cellulitem nie można zapominać o tym, jak istotną rolę pełni prawidłowa pielęgnacja skóry. Produktem, który może okazać się Twoim sprzymierzeńcem jest żel antycellulitowy od Beaute Pacifique. Dzięki niemu skutecznie pozbędziesz się tzw. pomarańczowej skórki. W składzie żelu znajdują się m.in.: kofeina, mentol, gliceryna, witamina E (w postaci tokoferolu i octanu tokoferolu). Są to składniki niezbędne do wali z cellulitem. Dzięki nim skóra staje się gładka i jędrna. Ponadto żel zmiękcza, uelastycznia i nawilża skórę oraz chroni przed szkodliwym działaniem wolnych rodników. Dodatkowym atutem jest przyjemne uczucie chłodzenia.

Zawalcz o gładką skórę! Pamiętaj jednak, że efekty nie pojawią się z dnia na dzień. W walce z cellulitem istotna jest systematyczność. Tylko regularne stosowanie odpowiednich preparatów pozwoli osiągnąć pożądane efekty.