Witaminy w kosmetyce

wrz 5, 2018 by

Witaminy w kosmetyce

Stare przysłowie mówi: „Jesteś tym, co jesz”. Nic więc dziwnego, że stale słyszymy o tym, aby spożywać dużo warzyw i owoców zawierających cenne witaminy. Mają one dobroczynny wpływ nie tylko na zdrowie organizmu, ale także na wygląd skóry.

Skóra bez witamin

Gdy pozbawisz ją witamin staje się szara, matowa, pozbawiona elastyczności i blasku. Poza tym, niedobór witamin powodować może także nieestetyczne sińce pod oczami, czy też przebarwienia.

Najważniejsze witaminy dla wyglądu skóry

Jakie witaminy mają najistotniejszy wpływ na kondycję skóry? Twoją urodę podkreślą między innymi witaminy: A, C oraz E. Warto w tym miejscu dowiedzieć się o nich kilku najważniejszych informacji:

  • Witamina A – ochrania skórę przed wolnymi rodnikami, niweluje zmarszczki, ujednolica koloryt oraz wpływa na produkcję kolagenu i elastyny, dzięki którym skóra staje się bardziej jędrna.
  • Witamina C– rozświetla skórę, wyrównuje jej koloryt oraz chroni przed wolnymi rodnikami.
  • Witamina E – poprawia nawilżenie skóry oraz zapobiega jej przedwczesnemu starzeniu się.

O kosmetykach z witaminami na: www.sklepestetyka.pl/Codzienna_porcja_witamin_dla_skory_od_LIERAC_PARIS_

Witaminy w diecie i kosmetyce

Ze względu na rewelacyjne właściwości witamin, warto wprowadzić je do codziennej diety. Pamiętaj jednak, że odnajdziesz je nie tylko w produktach spożywczych, ale również w kosmetyce. Sięgnij po zastrzyk witaminowo – mineralny zawarty w wielu produktach pielęgnacyjnych. Postaw na kosmetyki z witaminami, które pozwolą Ci odżywić i nawilżyć skórę, a także przywrócić jej blask i świeżość.

Aby czerpać z witamin całą siłę, warto dostarczać je zarówno w codziennej diecie, jak i w formie kosmetyków. Dzięki temu zapewnimy sobie pełną kurację witaminową, a tym samym zdrowie i piękną, promienną skórę.