Łojotokowe zapalenie skóry twarzy

maj 6, 2016 by

Łojotokowe zapalenie skóry twarzy

Wszyscy chcemy żeby inni myśleli o nas jak najlepiej, dzięki temu sami ze sobą czujemy się lepiej. Niska samoocena bardzo pogarsza codzienne funkcjonowanie, dlatego dbanie o to żeby utrzymywała się na dosyć wysokim poziomie jest bardzo ważne. Oczywiście wygląd nie jest najważniejszy w życiu, ale umówmy się, że jednak ma na nie wpływ. Dla osób młodych, które jeszcze nie zdają sobie sprawy z tego jakie rzeczy są w życiu ważne wygląd zewnętrzny jest bardzo istotny. Młode kobiety często próbują usilnie dążyć do ideałów jakie widzą w gazetach, przez co tylko pogarszają swoją samoocenę. Dążą one bowiem do czegoś co nie istnieje. Nie od dziś wiadomo, że magia kina i photoshopa jest nieoceniona. Aktorki i modelki, które mają różne niedoskonałości skórne na filmach i w gazetach wyglądają jak boginie. Prawda jest taka, że nie są wcale idealne i również dotykają je choroby skórne. Łojotokowe zapalenie skóry twarzyto dolegliwość na jaką cierpi wiele młodych osób w okresie dojrzewania. Może mi wierzyć, że przynajmniej jedna z Waszych ulubionych aktorek, piosenkarek czy modelek również przez to przechodziła. Na szczęście dzięki rozwojowi dermatologii pojawiają się coraz to nowe metody skutecznego leczenia łojotokowego zapalenia skóry.

Zobacz produkty, które pomogą Ci polepszyć stan skóry: www.centrumenviron.com/category/rodzaj-skory/lojotokowa

 

Łojotokowe zapalenie skóry twarzy występuje u młodych osób w okresie pokwitania, związane jest z nadmiernym wydzielaniem sebum przez gruczoły łojowe skóry. Zmiany skórne mogą występować tak naprawdę wszędzie gdzie są umiejscowione gruczoły. W większości najbardziej narażone partie twarzy to nos, policzki, broda i środek czoła. Na skórze pojawiają się brzydkie wykwity ropne, oraz czerwone zmiany, które brzydko się łuszczą. Przez łojotokowe zapalenie skóry twarzy, cera brzydko się błyszczy i jest tłusta. W okresie chodzenia do gimnazjum czy liceum takie zmiany skórne mogą przysporzyć wielu przykrości i niemiłych sytuacji. Rówieśnicy często śmieją się z takich osób, ponieważ uważają, że nie dbają oni wystarczająco o higienę. Nie jest to prawdą, a wynika z faktu, że gruczoły łojowe są nadaktywne. Jedną z bardziej niemiłych dolegliwości łojotokowego zapalenia skóry twarzy jest uczucie świądu oraz pieczenia. Ciężko wówczas powstrzymać się od drapania. Nie należy jednak skóry dodatkowo podrażniać, nawet jeśli wymaga to dodatkowej siły woli.

 

W dzisiejszych czasach leczenie łojotokowego zapalenia skóry twarzy nie jest zbyt skomplikowane. Wizyta u dermatologa przebiega szybko i profesjonalnie. Po rozpoznaniu schorzenia przepisze Wam on prawdopodobnie odpowiednie kosmetyki do pielęgnacji skóry. Mają one na celu ograniczenie wydzielania ilości sebum oraz odświeżenia cery. Kolejną opcją jest przyjmowanie leków opartych na sterydach, które w szybkim czasie dają dobre efekty. Rodzaj terapii uzależniony jest od stopnia zaawansowania łojotokowego zapalenia skóry twarzy oraz preferencji lekarza.