Toniki do twarzy

Maj 3, 2016 by

Toniki do twarzy

Jeśli spytać by kobiety jakich kosmetyków używają w codziennej pielęgnacji skóry, na pewno odpowiedziałyby, że kremów. Owszem to bardzo ważne, aby zapewniać cerze optymalny poziom nawilżenia i odżywienia, ale przed nałożeniem kremu należy ją dokładnie oczyścić. Co z tego, że nałożymy dobry krem skoro zanieczyszczenia, który osadzają się na skórze w ciągu dnia i nocy spowodują zapchanie porów oraz powstanie zaskórników. Dlatego w pielęgnacji skóry twarzy ważne jest to aby oprócz kremu użyć zarówno żelu oczyszczającego jak i toniku. Zgadnijcie z którego produktu prawdopodobnie większość z nas rezygnuje. Z toniku, a to błąd. Większości kobiet wydaje się pewnie, że tonik pełni podobną funkcję co mleczka do makijażu lub płyny micelarne, a to nieprawda. Jakie jest więc działanie toniku? Po co go używać i czy warto?

Toniki znajdziesz tutaj: www.centrumenviron.com/category/environ/tonik

Zdecydowanie warto go stosować. Jego główną funkcją jest przywrócenie skórze optymalnego pH. Dzięki niemu regeneracja naskórka zachodzi szybciej i nie powstają żadne niechciane zanieczyszczenia. To nie wszystko, ponieważ niektóre toniki pomagają również zdezynfekować skórę, a właśnie to w pielęgnacji jest najważniejsze. Skóra musi być dokładnie oczyszczona zanim nałoży się na nią serum lub krem. Tonik do twarzy pozwoli pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń oraz osiadłego kurzu i zarazków. Jak więc widzicie tonik, który tak często jest pomijany, nie jest wcale bezużyteczny. Jak myliście kiedy należy go stosować? Raz dziennie, przed demakijażem, a może nie należy skóry wystawiać na słońce po jego aplikacji? Promienie UV nie mają wpływu na działanie toniku dlatego ekspozycja na słońce może być od razu po zastosowaniu preparatu. Najlepsze efekty oczyszczające osiągnie się stosując tonik do twarzy dwa razy dziennie lub więcej jeśli to konieczne. W wypadku gdy skóra jest tłusta i wymaga odświeżenia w ciągu dnia, warto nosić go ze sobą, na przykład w parze z kremem BB lub CC. Tonik klasycznie stosuje się rano przed nałożeniem kremu, ale po umyciu twarzy żelem oczyszczającym i wieczorem po wykonaniu demakijażu. Po zastosowaniu toniku do twarzy skóra odzyskuje blask i wydaje się bardzo jędrna i młoda. Najlepszą formą aplikacji toniku są zwykłe płatki kosmetyczne. Starajcie się wybierać te, które nie rozwarstwiają się i nie pozostawiają na skórze białych części. Płatek kosmetyczny należy zwilżyć tonikiem i oczyścić całą twarz. Jeśli zauważycie, że na waciku zostały plamy po podkładzie oznacza to, że musicie lepiej wykonywać demakijaż. Ważne jest również to aby nie rozciągać mocno skóry podczas aplikacji. Skóra wokół oczu jest szczególnie wrażliwa dlatego poświęćcie jej więcej czasu i bądźcie delikatne.

Tak jak widzicie tonik do twarzy jest bardzo niedocenionym kosmetykiem. Uważam, że trzy kroki do pięknej cery to nie jest wielki wysiłek i warto zainwestować zarówno w dobry żel do twarzy, tonik jak i krem. Pamiętajcie, że dobry tonik to perfekcyjny podkład pod krem. Często wybierając produkty z tej samej serii, używając wcześniej toniku można spotęgować działanie samego kremu. 

Related Posts

Share This