Kosmeceutyki – czym są?

Kwi 3, 2018 by

Kosmeceutyki – czym są?

Kosmeceutyki są produktami kosmetycznymi, które zawierają składniki aktywne. Czym różnią się od zwykłych kosmetyków? Przede wszystkim wyróżnia je podwójne działanie. Oprócz zastosowania pielęgnacyjnego, wykazują także działanie wspomagające leczenie, ponieważ mają wpływ na procesy fizjologiczne zachodzące w skórze.

Co jeśli kosmetyki nie wystarczają?

Jeżeli zatem nie jesteś w stanie utrzymać swojej skóry w dobrej kondycji za pomocą zwykłych kosmetyków, warto postawić na coś więcej – czyli kosmeceutyki. Ich wybór na rynku jest dosyć duży, jednak nie należy decydować się na pierwsze, które wpadną nam w ręce. Należy skupić się na składzie produktów i dobrze zastanowić przed dokonaniem wyboru.

Kosmeceutyki Environ

Warto przyjrzeć się bliżej kosmeceutykom, które oferuje Environ. Co wyróżnia tę markę? Przede wszystkim fakt, że oferowane przez nią produkty posiadają właściwości farmaceutyczne i są wytwarzane na podstawie badań medycznych. Do ich produkcji używa się składników tj. antyutleniacze, peptydy i stężone witaminy E,A,C. Produkty przeznaczone są do walki z najpopularniejszymi problemami skórnymi, które wyglądają nieestetycznie. Niektóre z nich występują na twarzy. Nic więc dziwnego, że każdy pragnie się ich pozbyć.

Kosmeceutyki Environ wyciągają więc pomocną dłoń do wszystkich, którzy pragną zmniejszyć widoczność swoich blizn, zmarszczek, przebarwień, czy też popękanych naczynek. Ażeby pomóc jak największej ilości osób, produkty te są bezzapachowe i pozbawione barwników. Poza wykorzystaniem odpowiednich składników, skuteczność kosmeceutyków tkwi również w ich konsystencji. Dzięki temu, że jest ona lekka, składniki bardzo łatwo wnikają w głąb skóry.

Kosmeceutyki zostały zaklasyfikowane jako produkty pomiędzy kosmetykami, a lekami. Chociaż same nie leczą, mogą mieć ogromny wpływ na przyspieszenie powrotu do zdrowia i ułatwienie procesu leczenia.