Firma Environ

sierpień 12, 2010 by

Jeden z najbardziej uznanych chirurgów plastycznych i dermatologów, założyciel firmy Environ poświęcił cały swój trud badawczy jednemu w zasadzie celowi – ochrony skóry  i jej odmładzaniu.

environ dermokosmetyki

Efektem jego długotrwałych badań są najnowszej generacji kosmeceutyki, które swym działaniem niejednokrotnie przebijają nawet terapię kwasem otulinowy (botox).

Swe wysiłki badawcze dr Fernandez ukierunkowuje w szczególności na ochronę skóry przed wolnymi rodnikami, szkodliwym promieniowaniem Uv i zanieczyszczeniem środowiska, odpowiedzialnymi za starzenie się. Ideą czy naczelną zasadą, jaką przyjmuje podczas opracowywania swych produktów jest „nic na siłę”. W odróżnieniu od wielu preparatów innych firm, których działanie charakteryzuje się silną ingerencją w organizm, produkty Environu są bezinwazyjne.

Pierwotnie produkty firmy Environ stosowane były jedynie przed i po zabiegu z zakresu chirurgii plastycznej, ich skuteczność szybko sprawiła, że są dostępne także do kuracji domowej.

Skuteczne działanie przeciwzmarszczkowe to cecha charakterystyczna linii Regenerującej. Produkty z tej serii powstają na bazie witaminy A oraz różnych antyutleniaczy. Szczególnie polecany na okres wakacyjny, letni jest Krem do ciała z ochroną przeciwsłoneczną spf 16. Poza funkcją ochronną, dzięki zastosowaniu pantenolu, działa kojąco i regenerująco. Najważniejsze jest jednak to, że chroni wolnymi rodnikami, przez co spowalnia proces starzenia się naszej skóry.

Poza omówionym wyżej na linię Regenerującą składa się dodatkowo: Krem Rich
Environ, Krem Classic Environ, Krem Mild Environ, Krem Debut Environ, różniące się od siebie przede wszystkim stężeniem witamin A. Zaleca się, by kurację rozpoczynać zawsze od kosmetyków z jej najmniejszym stężeniem.

Zawiera również niezbędne antyutleniacze odgrywające ogromną rolę w działaniu ochronnym skóry przed wolnymi rodnikami, powstającymi nadmiernie pod wpływem działania promieni UV. Ze względu na kojące działanie pantenolu, przydatny również na podrażnioną i spieczoną słońcem skórę oraz po opalaniu w solarium jako krem regenerujący.

Related Posts

Share This