Kwas ferulowy

cze 1, 2016 by

Kwas ferulowy

Zbliżają się wakacje i wiele z was zastanawia się pewnie jaką formę opalenizny wybrać i jakie kosmetyki przygotować. Niezmiennym faktem pozostaje to, że kobiety lubią być opalone. Skóra, która chociaż delikatnie muśnięta jest słońcem wydaje się jędrniejsza i bardziej apetyczna. Nie ma chyba nic gorszego niż blade nogi z widocznymi niebieskimi żyłami na plaży. Oczywiście jeśli macie na tyle odwagi żeby pokazać się w sezonie letnim w krótkich szortach i białych jak kreda nogach nie krępujcie się. To tylko i wyłącznie wasza sprawa. Ja uważam jednak, że nieco opalenizny dodaje pewności siebie co pozytywnie wpływa na psychikę.

Kosmetyki z kwasem ferulowym dostępne – w sklepie

 

Tak więc opalanie nie tylko może służyć zaspokajaniu zwykłych powierzchownych zachcianek i fanaberii ale również przyczynić się do podniesienia komfortu psychicznego. Zachowanie równowagi psychicznej jest według mnie jedną z najważniejszych rzeczy w życiu człowieka, ponieważ dzięki temu z każdego dnia można czerpać to co najlepsze i to z uśmiechem na ustach. Tak więc jeśli wybieracie się w tym roku na plażę z zamiarem wypracowania pięknej, brązowej opalenizny nie zapomnijcie o kosmetykach z filtrem. Ja zawsze wybieram te zawierające kwas ferulowy. Według mnie w kwasach jest moc i ten nie jest wyjątkiem. Kwas ferulowy ma bardzo szerokie zastosowanie, wykorzystywany jest nawet w branży spożywczej, ponieważ ma świetne właściwości konserwujące. Głównie jednak wykorzystuje się go w kosmetologii. Kosmetyki zawierające w sobie kwas ferulowy świetnie chronią skórę przed promieniami słonecznymi. Jeśli zamierzacie długo wylegiwać się na słońcu zdecydowaniem polecam wam filtry z tym kwasem. Ochronicie swój organizm przed rakiem skóry i cerę przed fotostarzeniem. Nie zapominajcie jednak, że chociaż miło poleżeć na słońcu i później cieszyć się piękną opalenizną, nie warto robić tego kosztem zdrowia. Dlatego jeśli w waszej rodzinie występowały zachorowania na raka, warto ograniczyć przebywanie na słońcu i już na pewno za każdym razem używać kremu z filtrem zawierającego kwas felurowy. Dlaczego akurat ten kwas? Kwas ferulowy najlepiej zatrzymuje promienie UV. Dzięki temu możecie bezpiecznie korzystać z kąpieli słonecznych. Bezpieczeństwo nie jest jedynym powodem dlaczego kosmetyki z kwasem felurowym są tak chętnie wybierane przez kobiety. Kwas ferulowy działa odmładzająco i chroni przed fotostarzeniem. Stosowanie produktów zawierających ten kwas sprawia, że skóra nabiera jędrności i gęstości, przez co wydaje się młoda, piękna i promienna.

 

Tak więc jeśli nie możecie znieść bladych nóg i wybieracie się na plażę, nie zapomnijcie o kremie lub olejku z filtrem zawierającym kwas ferulowy. Nie przesadzajcie też ze słońcem, w wakacje będzie go dużo, a jego nadmiar może naprawdę zaszkodzić. Jeśli wolicie unikać słońca postawcie na balsamy samoopalające lub olejki z drobinkami złota.

 

Related Posts

Share This